жолто-тренинг-икона

МЕТОДОТ

иновативен, брз
обука на високо ниво
ВЛЕЗ
икона-прегледи-жолта боја

ПРОДАВНИЦА

Производи, додатоци,
алатки и опрема
ВЛЕЗ
жолто-обичај-икона

ПРАШАЈТЕ НЕ

вашиот курс преку Интернет
како што сакате
ВЛЕЗ
жолто-тренинг-икона

МЕТОДОТ

иновативен, брз
обука на високо ниво
ВЛЕЗ
икона-прегледи-жолта боја

ПРОДАВНИЦА

Производи, додатоци,
алатки и опрема
ВЛЕЗ
жолто-обичај-икона

ПРАШАЈТЕ НЕ

вашиот курс преку Интернет
како што сакате
ВЛЕЗ

Академија за убавина кај специјалисти против стареење и шминка!

Мусаталент е Академија родена 2002 година од идеја за создавање заедница на уметници од сите категории кои работат во светот на убавината на Италија.

Уметници со заеднички сон, тоа да се обединат под име, каде да ги споделат своите искуства, своето професионално знаење што им е на располагање на талентираните млади луѓе и уште помалку на младите луѓе, амбициозни и подготвени да ги научат професиите потребни во светот на естетиката и убавината.

Години минуваат и италијански и странски мајстори се приклучуваат на нашата заедница, носејќи го своето учење. Тие учат и создаваат возбудливи курсеви за настава што се нудат на курсеви за обука кои се секогаш актуелни и возбудливи и во техники и во стил и секогаш ја одржуваат истата основна линија, онаа на безбедноста, стилот и италијанскиот вкус во формулите за естетска убавина.

Со текот на годините, се раѓаат курсеви за обука и освежување, секогаш ажурирани во техниките за естетска шминка и во сите оние неинвазивни методи и иновации, способни да ги поправат несовршеностите и да создадат хармонија и убавина.

Целта беше да се направи познато нашето знаење со обука насочена кон индивидуални техники не само на италијанската територија, туку и во странство, како што се Русија, Швајцарија и Шпанија, каде нашиот стил и естетски вкус се барани икони, како што е типично за сè што претставува изработено во Италија.

Мусаталент Академијата е тим од естетски оператори, уметници за тетовирање, шминкери, естетски лекари кои го ставаат своето знаење на студентите кои се страствени за овој прекрасен сектор, желни да научат работни места на професионален и коректен начин.

Со текот на времето, нашиот начин на нудење курсеви за обука оди не само во лабораториска настава спроведена во училницата, туку и со целосни и професионални курсеви за видео веќе достапни на Интернет на овој портал или во одредени периоди, исто така, во живо. Оваа методологија е дизајнирана за да обезбеди сигурност и квалитет на образованието дури и во овој период на здравствена итна состојба поради пандемијата ковид-19.

Не двоумете се да контактирате со нас за какви било информации, нашиот персонал со задоволство ќе ви пружи каква било поддршка.

Видео курсеви преку Интернет

Сите наши цени вклучуваат ДДВ

Видео курсеви преку Интернет со сертификат

Сите наши цени вклучуваат ДДВ

СЕГА НЕПРОПИСЛИВ!

Искористете ја сега и посакуваме да е почеток на брилијантна иднина

Стручна обука
со методот 
ВО IVEИВО УЧЕЕ ОНЛАЈН
да следат удобно од дома

ДОСТАПНО НАскоро
Единствени курсеви
ВО МОД 
ВО IVEИВО УЧЕЕ ОНЛАЈН

За нас

Прегледите на нашите студенти

Мусалентен
4.8
Врз основа на 20 прегледи
направени од Facebook
Мантас Рамочка
Мантас Рамочка
2020-10-20T20:14:40+0000
Курсот и го дадов на мојата девојка за уметност за нокти. Тој го сакаше тоа и рече дека му го даде... многу емоции. Вчера таа го имаше својот прв клиент и беше многу добра и клиентот беше среќен! Благодарам Мусаталентпрочитај ...
Дијана Марија Јонита
Дијана Марија Јонита
2020-10-07T13:55:19+0000
Прекрасен видео курс, ме заинтригираше оваа техника и за мене и за професионални причини со оглед на силното... барање за ова пенкало со хијалурон. Ми беа препорачани курсевите преку Интернет на оваа академија и навистина убаво се забавував. Видеото е лесно за следење, многу јасно и пред сè објаснето во согласност со сите професионални критериуми неопходни за овој метод, за разлика од површните и опасни DIY упатства што се наоѓаат на youtube. Супер препорачано !!прочитај ...
Марко Бозели
Марко Бозели
2020-10-07T13:21:58+0000
И дадов подарок на сопругата и го купив видеото во кое се прикажани методите за примена на методот пенкало хијалурон,... многу среќен. Курсот е добро завршен и наставникот ги објаснува сите чекори со голема професионалност. Снимките се одлични и јасни и системот ви овозможува да го прегледувате видеото засекогаш и кога го сакате. Вклучено е и прекрасен пишан материјал за печатење. Одличен квалитет на цената!прочитај ...
Giиуси Гусмано
Giиуси Гусмано
2020-10-01T21:41:08+0000
Повторно го објавувам моето искуство бидејќи прегледот е избришан. Купив курс за пенкало хијалурон, видеото... лошо е, снимателите се тетерават и не ја фокусираат ниту позицијата на нанесување на пенкалото, ниту усните на девојчето. Мислам дека видеата на YouTube се покорисни ... Што се однесува до pdf, навистина површно, основно скоро интуитивно да се биде неискусен.прочитај ...
Ulулија Ана Д'Оразио
Ulулија Ана Д'Оразио
2020-09-23T22:47:06+0000
Купив видео курс со пенкало хијалурон во пресрет на посетеноста на училницата, навистина е убаво и браво!... Наставникот е јасен во експозицијата и различните чекори се третираат да бидат многу интуитивни и лесни за следење! Едвај чекам да присуствувам на дел од училницатапрочитај ...
Геви Велиу
Геви Велиу
2020-08-03T08:16:06+0000
Морам да му се заблагодарам на Лорис што ме советуваше за курсот и целиот персонал околу него за организацијата... на курсевите Среќна сум што го избрав Мусаталент за моето возење, многу ви благодарам за достапноста ♥ ️ и за советотпрочитај ...
Урсула Цирибили
Урсула Цирибили
2020-07-16T17:37:05+0000
Супер професионалец .. Тие работат со страст! Јас апсолутно препорачувам ️
Татјана Ди Гиоја
Татјана Ди Гиоја
2020-07-02T14:13:54+0000
Чиста околина, многу пријателски добредојдени екипи, чиста и беспрекорна организација... подгответе се..Професионални курсеви на високо ниво. Супер препорачливо.прочитај ...
Мартин Демез
Мартин Демез
2020-06-26T12:02:48+0000
Јас навистина морам да ви честитам за професионалноста !!! Сериозни, секогаш достапни, врвни производи, плус и вие... навистина ефективни курсеви со цени достапни за сите. Дефинитивно ќе ве препорачам на другите! Со нетрпение очекуваме да имаме соработка во иднина.прочитај ...
Луана Лу
Луана Лу
2020-05-25T20:56:32+0000
Јас апсолутно препорачувам да одите еден или повеќе курсеви за Мусаталент, бидејќи тие се навистина фантастични! Во карантин имам... Ја запознав оваа навистина професионална академија подобро, со сите професионалци кои ја сочинуваат и сакав да го пробам курсот за шминка. Навистина убав курс, лесен за разбирање дури и за оние кои се на првиот пристап кон овој свет. Веднаш ги применив концептите во пракса и навистина многу се подобрив. Исто така, започнав да шминкам за работа и навистина сум среќна. Бидејќи, најверојатно, конечно ќе успеам да го сторам тоа што ме возбудува и да заработам и пари 😍Благодарам Мусалент Академија, наскоро ќе се слушнеме со вас за следниот курс што веќе планирам да го направам!прочитај ...
Стефанија Аманда Батори
Стефанија Аманда Батори
2020-05-25T10:20:29+0000
Јас сум професионален естетски оператор, се свртев кон оваа академија за да ги проширам своите вештини и да ме имам... веднаш со оглед на најголемата професионалност во учењето на различни специјализации од областа на убавината и естетиката преку фантастични и високо обучени наставници. Јас сум многу задоволен бидејќи ги завршував курсевите секогаш кога имав непосреден и извонреден професионален и економски фидбек. Ви благодариме Мусаталент академијапрочитај ...
Марија Виторија
Марија Виторија
2020-02-20T14:33:01+0000
Професионалци кои ја сакаат својата работа, секогаш достапни и подготвени да нè ажурираат за нивната работа... курирани, со јасни и корисни објаснувања за оние кои, како мене, го сакаат овој светпрочитај ...
Аријана Монтанаро
Аријана Монтанаро
2020-02-19T09:03:58+0000
Одлични курсеви од најразличен вид .. Професорите од секој курс се многу подготвени и професионални .. Ви го препорачувам... сè ако сакате врвна подготовка!прочитај ...
Морена Ноеми
Морена Ноеми
2019-12-23T12:30:06+0000
Силно ги препорачувам курсевите, многу комплетни, пријателски расположени луѓе, стручни .. Му благодарам на целиот персонал.
Донатела Мемо
Донатела Мемо
2019-12-22T22:07:47+0000
Посетував два различни курсеви за Мусалент: микроблејдинг и јалуронско пенкало. Стекнете знаење од областа... естетско со Мусаталент значи полека реализирање на сонот да се има вистинско и правилно знаење во секој сектор од огромниот свет на естетика, сигурност да се има невидена подготовка дадена од наставници кои не се само специјализирани, туку и страствени и способни со соодветна комуникација што можат да ја понудат ефикасно објаснување на секој мал детал. Сите проникнати со гостопримливост, друже friendубивост, срдечност и голема достапност за да бидете во контакт за какво било сомневање или преглед. Последно, но не и најмалку важно: вредноста за парите. Верувам дека за точноста и понудената професионалност, курсевите треба да чинат повеќе. Цените на Мусаталент се исти како и за кучињата и свињите кои прават курсеви, но без да знаат како да ги направат и без да имаат триесетгодишно искуство во оваа област. Ви благодариме Мусааа!прочитај ...
Елена Рамона
Елена Рамона
2019-12-17T17:26:56+0000
Одличен курс, со учител со големо искуство
Тина Салвати
Тина Салвати
2019-04-13T19:37:17+0000
сериозно, професионално и подготвено !!!
Кристина Аварвареи Русу
Кристина Аварвареи Русу
2019-04-08T20:38:23+0000
Грандиииии! Честитки за сите за професионалноста, особено за Луна !! ! Јас сум многу среќен што те избрав тебе... затоа што трчам! СТЕ БРОЈ ЕДЕН! 😘😘😘😘прочитај ...
Франческа Фусакија
Франческа Фусакија
2019-04-08T20:00:40+0000
Добра вечер на сите .... се викам Франческа и доаѓам од Риети ... Во минатото присуствував на „академија“ недостојна за... ова име затоа што нема настава и така натаму ....! КОНЕЧНО најдов во ВАС, ГОЛЕМ ПРОФЕСИОНАЛИЗАМ, СУДЕЕ И НАСТАВА! Курсот што го посетував во овие 4 дена беше најубавиот курс во мојот живот! Одличен персонал, но пред се нашата наставничка Луна, која со својот професионализам, талент и страст во она што го работи, ме збогати за мојата професионална иднина. Благодарност до моите колеги за овие фантастични денови ... и благодарам пред се за позитивноста и безброј смеа! 1000 пати благодарам на сите! Те сакам! Сè што научив деновиве ќе ми се најде во животот и не само на ова поле! уникатно искуство што секогаш ќе го носам во моето срце! Многу ќе ми недостигаш! ❤❤❤❤❤прочитај ...
Иларија Ла Мура
Иларија Ла Мура
2018-04-17T20:47:14+0000
Одличен професионализам, видео курсеви со јасни и едноставни објаснувања. Апсолутно се препорачува!
Други прегледи

Професионални алатки и производи

Алатки и производи што се користат во нашите курсеви

 • K-COVER темни кругови 1x5ml

  K-Cover е првата хијалуронска киселина измешана со ултра-прочистени пигменти што продира во површинскиот дермис за да ги осветли и хидрира темните кругови.

  K-Cover е дермокозметика дизајнирана за хидратација и ...

   20,00 (Вклучен ДДВ) Додај во кошничка
 • HYALKLASS MAKE UP 4x5ml - боја средна

  ПАКЕТ ЗА ЕДНА БОЈА - Достапни бои: светло, средно, темно и длабоко темно

  Тоа е новата линеарна хијалуронска киселина збогатена со органски микро-пигменти.

  HYALKLASS MAKE UP е дермокозметик во форма на гел ...

   75,00 (Вклучен ДДВ) Додај во кошничка
 • HYALKLASS MAKE UP 4x5ml - светла боја

  ПАКЕТ ЗА ЕДНА БОЈА - Достапни бои: светло, средно, темно и длабоко темно

  Тоа е новата линеарна хијалуронска киселина збогатена со органски микро-пигменти.

  HYALKLASS MAKE UP е дермокозметик во форма на гел ...

   75,00 (Вклучен ДДВ) Додај во кошничка
 • HYALKLASS MAKE UP 4x5ml - длабоко темна боја

  ПАКЕТ ЗА ЕДНА БОЈА - Достапни бои: светло, средно, темно и длабоко темно

  Тоа е новата линеарна хијалуронска киселина збогатена со органски микро-пигменти.

  HYALKLASS MAKE UP е дермокозметик во форма на гел ...

   75,00 (Вклучен ДДВ) Додај во кошничка

Пријавете се за нашиот билтен бесплатно и ќе добиете Купон за 20% ПОПУСТ што ќе го користите на сите курсеви преку Интернет!