ikonë e verdhë-stërvitje

METODA

inovative, e shpejtë
trajnim i nivelit të lartë
EJNI
ikonë-pamje paraprake-të verdhë

Dyqan

Produkte, pajisje,
mjetet dhe pajisjet
EJNI
ikonë e verdhë-me porosi

PYET SH.B.A.

kursin tuaj online
ashtu si e dëshironi
EJNI
ikonë e verdhë-stërvitje

METODA

inovative, e shpejtë
trajnim i nivelit të lartë
EJNI
ikonë-pamje paraprake-të verdhë

Dyqan

Produkte, pajisje,
mjetet dhe pajisjet
EJNI
ikonë e verdhë-me porosi

PYET SH.B.A.

kursin tuaj online
ashtu si e dëshironi
EJNI

Akademia e Bukurisë dhe Mirëqenies!

Musatalent është një Akademi e lindur në 2002 nga një ide, ajo e krijimit të një komuniteti artistësh të të gjitha kategorive që operojnë në botën e bukurisë së bërë në Itali. 

Artistë me një ëndërr të përbashkët, atë të bashkimit nën një emër, ku të ndajnë përvojat e tyre, njohuritë e tyre profesionale në dispozicion të të rinjve të talentuar dhe madje edhe më pak të rinjve, ambiciozë dhe të gatshëm për të mësuar profesionet e kërkuara në botën e estetikës dhe bukurisë. 

Vitet kalojnë dhe mjeshtra italianë dhe të huaj bashkohen me komunitetin tonë, duke sjellë mësimet e tyre. Ata studiojnë dhe krijojnë kurse mësimore emocionuese të ofruara në kurse trajnimi që janë gjithmonë aktuale dhe emocionuese si në teknikë ashtu edhe në stil dhe duke ruajtur gjithmonë të njëjtën linjë themelore, atë të sigurisë, stilit dhe shijes italiane në formulat e bukurisë estetike. 

Me kalimin e viteve lindin kurse trajnimi dhe rifreskimi, gjithnjë të azhurnuara në teknikat estetike të përbërjes dhe në të gjitha ato metoda dhe inovacione jo invazive në gjendje të korrigjojnë papërsosmëritë dhe të krijojnë harmoni dhe bukuri. 

Qëllimi ishte të bëjmë të ditur njohuritë tona me trajnime që synojnë teknika individuale jo vetëm në territorin italian por edhe jashtë vendit si Rusia, Zvicra dhe Spanja ku stili dhe shija jonë estetike janë ikona të kërkuara siç është tipike për gjithçka që përfaqëson ne Itali. 

Akademia Musatalent është një ekip i operatorëve estetikë, artistëve të tatuazheve, artistëve të make-up-it, mjekëve estetikë, të cilët i bëjnë njohuritë e tyre në dispozicion të studentëve të apasionuar pas këtij sektori të bukur, të etur për të mësuar punë në një mënyrë profesionale dhe korrekte. 

Me kalimin e kohës, mënyra jonë e ofrimit të kurseve të trajnimit shkon jo vetëm në mësimdhënien laboratorike të kryer në klasë, por edhe me kurse video të plota dhe profesionale tashmë të disponueshme në internet në këtë portal ose në periudha të caktuara edhe në transmetim të drejtpërdrejtë. Kjo metodologji është hartuar për të siguruar siguri dhe cilësi arsimore edhe në këtë periudhë të urgjencës shëndetësore për shkak të pandemisë covid-19. 

Mos hezitoni të na kontaktoni për ndonjë informacion, stafi ynë do të jetë i lumtur t'ju ofrojë ndonjë mbështetje.

Kurse Online Video

Të gjitha çmimet tona përfshijnë TVSH

Kurse Video Online me Certifikatë

Të gjitha çmimet tona përfshijnë TVSH

E PAMJETRUESHME TANI!

SHFRYTZONI TANI DHE JU UROJM IT Q IS ISSHT THE FILLIMI I TUT ARDHMES SHQIPTARE

Trajnim profesional
me metodë 
M LESIMI JETIVE ONLINE
të ndjekin rehat nga shtëpia

Në dispozicion së shpejti
KURSET UNIKE
N MOD MODE 
M LESIMI JETIVE ONLINE

Rreth nesh

Vlerësimet e studentëve tanë

Musatalent
4.8
Bazuar në 21 komente
realizuar nga Facebook
Luana Musilli
Luana Musilli
2021-11-18T08:43:47+0000
Kam marrë pjesë, si studente dhe si modele, në kursin lidhur me marrjen e penës Hyaluron, nga akademia,... qasje në kursin e videos. Rezultati ishte fantastik, padyshim që ia vlen ta provoni, ua rekomandoj të gjithëve. Menaxherët dhe mësuesi janë shumë të sjellshëm, të dobishëm, miqësorë, profesionistë dhe kompetentë. Te lumte!lexo ...
Mantas Ramoshka
Mantas Ramoshka
2020-10-20T20:14:40+0000
Unë ia dhashë kursin të dashurës time të artit të thonjve. Ai e donte atë dhe tha se ia dha... shume emocione. Dje ajo kishte klientin e saj të parë dhe ishte shumë e mirë dhe klienti ishte i lumtur! Faleminderit Musatalentlexo ...
Diana Maria Ionita
Diana Maria Ionita
2020-10-07T13:55:19+0000
Kurs i bukur video, unë u intrigova nga kjo teknikë si për mua ashtu edhe për arsye profesionale duke pasur parasysh të fortën... kërkesë për këtë stilolaps hyaluron. Më rekomanduan kurset online të kësaj akademie dhe kalova shumë mirë. Videoja është e lehtë për tu ndjekur, shumë e qartë dhe mbi të gjitha e shpjeguar në përputhje me të gjitha kriteret profesionale të nevojshme për këtë metodë, ndryshe nga udhëzimet sipërfaqësore dhe të rrezikshme të DIY që gjenden në youtube. Super rekomandohet !!lexo ...
Marco Bozzelli
Marco Bozzelli
2020-10-07T13:21:58+0000
I bëra gruas time një dhuratë dhe bleva videon që tregon metodat e zbatimit të metodës së stilolapsit hyaluron, è... shume i lumtur. Kursi është bërë mirë dhe mësuesi shpjegon të gjitha hapat me një profesionalizëm të madh. Fotografitë janë të shkëlqyera dhe të qarta dhe sistemi ju lejon të rishikoni videon përgjithmonë dhe kur ta dëshironi. Përfshirë gjithashtu është një material i bukur për të shkruar që të shtypni. Cilësi e shkëlqyeshme e çmimeve!lexo ...
Giusi Gusmano
Giusi Gusmano
2020-10-01T21:41:08+0000
Unë e postoj përsëri përvojën time pasi shqyrtimi im është fshirë. Bleva kursin e stilolapsit hialuron, videon... është keq, kameramanët lëkunden dhe nuk përqendrojnë as pozicionin e aplikimit të stilolapsit dhe as buzët e vajzës. Unë mendoj se videot në YouTube janë më të dobishme ... Sa për pdf, me të vërtetë sipërfaqësore, themelore pothuajse intuitive për të qenë pa përvojë.lexo ...
Giulia Anna D'Orazio
Giulia Anna D'Orazio
2020-09-23T22:47:06+0000
Bleva kursin e videove me stilolaps hyaluron në pritje të frekuentimit në klasë, është me të vërtetë bukur dhe bërë mirë!... Mësuesi është i qartë në ekspozitë dhe hapat e ndryshëm trajtohen të jenë shumë intuitivë dhe të lehtë për tu ndjekur! Mezi pres të marr pjesë në klasëlexo ...
Gevi Veliu
Gevi Veliu
2020-08-03T08:16:06+0000
Më duhet të falënderoj Loris që më këshilloi në kurs dhe gjithë stafin rreth tij për organizimin... nga kurset jam i lumtur që kam zgjedhur Musatalent për udhëtimet e mia, ju falënderoj shumë për disponueshmërinë tuaj ♥ ♥ dhe për këshillat tuaja.lexo ...
Ursula Ciribilli
Ursula Ciribilli
2020-07-16T17:37:05+0000
Super profesional .. Ata punojnë me pasion! Unë absolutisht rekomandoj ️
Tatiana Di Gioia
Tatiana Di Gioia
2020-07-02T14:13:54+0000
Ambient i pastër, ekipe mikpritëse shumë miqësore, organizim i pastër dhe i patëmetë... bëhu gati..Kurset profesionale të nivelit të lartë.Super rekomandohet shumë.lexo ...
Martin Demez
Martin Demez
2020-06-26T12:02:48+0000
Unë me të vërtetë duhet t'ju përgëzoj për profesionalizmin tuaj !!! Produkte serioze, gjithmonë të disponueshme, të shkëlqyera, plus ju bëni... kurse vërtet efektive me çmime të arritshme për të gjithë. Unë patjetër do t'ju rekomandoj të tjerëve! Ne shpresojmë të kemi një bashkëpunim në të ardhmen.lexo ...
Luana Lou
Luana Lou
2020-05-25T20:56:32+0000
Unë absolutisht rekomandoj që të merrni një ose më shumë kurse të Musatalent sepse ato janë me të vërtetë fantastike! Në karantinë kam... E njoha më mirë këtë akademi me të vërtetë profesionale, me të gjithë profesionistët që e përbëjnë atë dhe doja të provoja kursin e përbërjes. Një kurs vërtet i mirë, i lehtë për t’u kuptuar edhe për ata që janë në qasjen e parë ndaj kësaj bote. Unë menjëherë i vura konceptet në praktikë dhe me të vërtetë u përmirësova shumë. Unë gjithashtu fillova të bëja një grim për punë dhe jam vërtet e lumtur. Meqenëse ka shumë të ngjarë që më në fund do të jem në gjendje të bëj atë që më entuziazmon dhe të fitoj edhe para 😍Faleminderit Musatalent Academy, ne do të dëgjojmë nga ju së shpejti për kursin tjetër që unë tashmë planifikoj të bëj!lexo ...
Stefania Amanda Bathory
Stefania Amanda Bathory
2020-05-25T10:20:29+0000
Unë jam një operator profesional estetik, i jam drejtuar kësaj akademie për të zgjeruar aftësitë e mia dhe për të më pasur... duke pasur parasysh menjëherë profesionalizmin maksimal në mësimin e specializimeve të ndryshme në fushën e bukurisë dhe estetikës përmes mësuesve fantastikë dhe shumë të trajnuar. Unë jam shumë i kënaqur pasi mbaroja kurse sa herë që gjithmonë kisha një reagim të menjëhershëm dhe të jashtëzakonshëm profesional dhe ekonomik. Faleminderit Akademia Musatalentlexo ...
Maria Vittoria
Maria Vittoria
2020-02-20T14:33:01+0000
Profesionistë që e duan punën e tyre, gjithmonë të disponueshëm dhe të gatshëm për të na informuar për punën e tyre... të kuruar, me shpjegime të qarta dhe të dobishme për ata që, si unë, më pëlqen kjo botëlexo ...
Arianna Montanaro
Arianna Montanaro
2020-02-19T09:03:58+0000
Kurse të shkëlqyera të llojeve të ndryshme .. Profesorët e secilës lëndë janë shumë të përgatitur dhe profesionistë. Unë e rekomandoj atë... të gjitha nëse doni përgatitje të lartë!lexo ...
Morena Noemi
Morena Noemi
2019-12-23T12:30:06+0000
Unë rekomandoj shumë kurse, njerëz shumë të plotë, miqësorë, profesionistë. Falënderoj të gjithë stafin.
Donatella Memmo
Donatella Memmo
2019-12-22T22:07:47+0000
Kam ndjekur dy nga kurset e ndryshme të Musatalentit: mikroblading dhe stilolaps Ialuronic. Fitoni njohuri në këtë fushë... estetik me Musatalent do të thotë të realizosh ngadalë ëndrrën për të patur njohurinë e duhur dhe korrekte në çdo sektor të botës së gjerë të estetikës, sigurinë e të paturit një përgatitje të pashembullt të dhënë nga mësuesit të cilët jo vetëm janë të specializuar por edhe të apasionuar dhe të aftë me një komunikim adekuat për të ofruar ju një shpjegim efektiv të çdo detaji. Të gjitha të përshkuara nga mikpritja, mirëdashja, përzemërsia dhe disponueshmëria e madhe për të mbajtur në kontakt për çdo dyshim ose rishikim. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja: vlera për para. Unë besoj se për saktësinë dhe profesionalizmin e ofruar kurset duhet të kushtojnë më shumë. Çmimet e Musatalent janë të njëjta me ato të qenve dhe derrave që bëjnë kurse por pa ditur t’i bëjnë ato dhe pa pasur përvojë tridhjetë vjeçare në këtë fushë. Faleminderit Musaaa!lexo ...
Elena Ramona
Elena Ramona
2019-12-17T17:26:56+0000
Kurs i shkëlqyeshëm, me një mësues me përvojë të madhe
Tina Salvati
Tina Salvati
2019-04-13T19:37:17+0000
serioze, profesionale dhe e pergatitur !!!
Cristina Avavarei Russu
Cristina Avavarei Russu
2019-04-08T20:38:23+0000
Grandiiiiii! Urime të gjithëve për profesionalizmin e tyre, sidomos Luna !! ! Jam shumë i lumtur që të kam zgjedhur ty... sepse po vrapoj! JU JENI NUMRI NJ ONE!lexo ...
Francesca Fusacchia
Francesca Fusacchia
2019-04-08T20:00:40+0000
Mirëmbrëma të gjithëve .... unë quhem Francesca dhe vij nga Rieti ... Në të kaluarën kam ndjekur një "akademi" të padenjë për... kete emer sepse i mungon mesimi e keshtu me radhe ....! PERFUNDIMTARI gjeta tek JU, PROFESIONALIZMI I MADH, GURTESIA DHE MESIMDHENIA! Kursi qe ndoqa ne keto 4 dite ishte kursi me i bukur i jetes time! Staf i mrekullueshem, por mbi te gjitha mësuesja jonë Luna, e cila me profesionalizmin, talentin dhe pasionin e saj në atë që bën, më ka pasuruar për të ardhmen time profesionale. Faleminderit kolegëve të mi për këto ditë fantastike ... dhe faleminderit mbi të gjitha për pozitivitetin dhe të qeshurat e panumërta! 1000 herë faleminderit të gjithëve! Të dua! Gjithçka që kam mësuar në këto ditë do të më vijë në ndihmë në jetën time dhe jo vetëm në këtë fushë! një përvojë unike që do ta mbaj gjithmonë në zemrën time! ❤❤❤❤❤lexo ...
Ilaria La Mura
Ilaria La Mura
2018-04-17T20:47:14+0000
Profesionalizëm i shkëlqyeshëm, kurse video me shpjegime të qarta dhe të thjeshta. Rekomandohet absolutisht!
Komente të tjera

Mjete dhe produkte profesionale

Mjetet dhe produktet e përdorura në kurset tona

 • Qarqe të errëta K-COVER 1x5ml

  K-Cover është acidi i parë hialuronik i përzier me pigmente ultra të pastruara që depërton në dermën sipërfaqësore për të lehtësuar dhe hidratuar rrathët e errët.

  K-Cover është një dermokozmetikë e krijuar për hidratim dhe ...

   20,00 (Me TVSH) Shto në shportë
 • HYALKLASS MAKE UP 4x5ml - me ngjyra të Mesme

  PAKETA E VETM NGJYRA - Ngjyrat e disponueshme: dritë, mesatare, e errët dhe e errët e thellë

  Acidshtë acidi i ri linear hialuronik i pasuruar me mikro-pigmente organike.

  HYALKLASS MAKE UP është një dermokozmetikë në formën e xhelit ...

   75,00 (Me TVSH) Shto në shportë
 • HYALKLASS MAKE UP 4x5ml - Ngjyrë e çelët

  PAKETA E VETM NGJYRA - Ngjyrat e disponueshme: dritë, mesatare, e errët dhe e errët e thellë

  Acidshtë acidi i ri linear hialuronik i pasuruar me mikro-pigmente organike.

  HYALKLASS MAKE UP është një dermokozmetikë në formën e xhelit ...

   75,00 (Me TVSH) Shto në shportë
 • HYALKLASS MAKE UP 4x5ml - Ngjyra e errët e thellë

  PAKETA E VETM NGJYRA - Ngjyrat e disponueshme: dritë, mesatare, e errët dhe e errët e thellë

  Acidshtë acidi i ri linear hialuronik i pasuruar me mikro-pigmente organike.

  HYALKLASS MAKE UP është një dermokozmetikë në formën e xhelit ...

   75,00 (Me TVSH) Shto në shportë

Regjistrohuni në gazetën tonë falas dhe do të merrni një KUPON 20% të ZBRITJES që do të përdoret në të gjitha kurset online!